Veikala darba laiki

Pirmdien   
Otrdien   
Trešdien        8.00—19.00
Ceturtdien   
Piektdien   

Sestdien    —   
Svētdien    —   


Atbalstām

Aktīvi atbalstām tehniskās jaunrades entuziastus, kas nebaidās īstenot savas idejas! Mūsu mērķis ir veicināt elektronikas popularitāti Latvijā un veicināt uz zināšanām balstītas jaunatnes attīstību.

Aktuālie pasākumi:
6. atklātais Rīgas Skolēnu pils Elektronisko Ziemassvētku dekoru
konkurss

Robotu būves darbnīcas - 2009. gada rudens


6. atklātais Rīgas Skolēnu pils Elektronisko Ziemassvētku dekoru
konkurssKonkurss sekmīgi notika no 2009. g. 18. decembra līdz 2010. g. 8. janvārim. Tajā piedalījās 52 dalībnieki ar 54 darbiem no trijām valstīm - Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas. Latviju pārstāvēja Rīgas Skolēnu pils, TJN Annas-2, Ventspils Jaunrades nams, Auces vidusskola, Skrīveru A. Upīša vidusskola, Lietuvu - viesi no Viļņas bērnu jaunrades un informātikas centra, Šauļu Jauno tehniķu centra un Baltkrieviju - pārstāvji no Minskas Bērnu un Jauniešu pils.

Darbi bija izvietoti RSP 1. stāva gaitenī, kur tie sekmīgi darbojās līdz 8. janvārim. Pa šo laiku darbus aplūkoja vairāk nekā 3000 skatītāju - Rīgas skolēnu pils Ziemassvēku pasākumu apmeklētāju. Skatītāju atsaucība bija ļoti liela. Ļoti līdzīgi Ekspertu klasē startēja 3 interesanti darbi: Mantas Bogumilas "3-D Sniegpārsla" no Šauļiem, Pāvela Bogdančuka "Iluminācijas elements" no Minskas un RSP audzēkņu Maksima Demčenko un Oļega Samovarova "Dekors no CD" RSP audzēkņu darbs ar 1 punkta pārsvaru uzvarēja un ieguva arī skatītāju balvu. Meistaru klasē nepārspēts palika Antonija Matrunčika no Minskas darbs "Ziemassvētku lustra".

Interesantu keramikas dekoru - Ziemas kompozīcija - bija izstādījuši Viļņas pārstāvji, tas ieguva 1. vietu Tautas klasē.
3 RSP audzēkņu darbos bija pielietoti alternatīvi barošanas avoti, kā piemēram enerģija no svecītes siltuma V. Bukovska darbā "Bezmaksas elektrība" un mehāniskā enerģija A. Žossa darbā "Rullē Tīģeri".Vairāki RSP darbi bija veidoti sadarbībā ar Floristikas pulciņu.

Argus Radiodetaļu Tirdzniecība tradicionāli atbalsta šo konkursu jau 4. gadu, arī konkursa dalībnieki labprāt izejmateriālus saviem darbiem iegādājas Argusā. Sevišķi iecienīti savas daudzveidības un pieejamās cenas dēļ ir DIY komplekti.
Šogad uzņēmuma pārstāvis G. Ērglis iepazinās ar konkursa darbiem, izteica savu vērtējumu, un piešķīra Argus speciālbalvu - instrumentu somu un maketplates komplektu. Šoreiz to saņēma Rīgas Skolēnu pils Radioelektronikas pulciņš kā visdaudzskaitlīgākais. Tika apspriests darbs "Bezmaksas elektrība", kura pagatavošanā izmantoti Argusā iegādāti elementi. Pārstāvis arī ieteica interesantus risinājumus, kurus varētu izmantot sprieguma palielināšanai šajā darbā.

J. Ozols-Ozoliņš, RSP pulciņa skolotājs


Robotu būves darbnīcas - 2009. gada rudensRobotika

Robotu būves darbnīcas ir RTU Robotikas kluba un Studentu parlamenta organizēts pasākums, kurā robotikas interesenti bez priekšzināšanām apgūst gan teorētiskās, gan praktiskās iemaņas robotu būvēšanā. Astoņās robotu būves darbnīcās robotikas interesenti treneru pavadībā apgūs robotu konstruēšanas un būves pamatus. Katra darbnīca ilgs veselu dienu, kuras laikā dalībniekiem tiks sniegta teorētiskā ievadlekcija par robotu būvēšanas pamatprincipiem, pēc kuras sekos praktiski uzdevumi. Jebkurā darbnīcā varēs piedalīties interesenti, kuri nav apmeklējuši iepriekšējās darbnīcas. Pirmā un otrā darbnīca tiks veltīta līnijas sekotāju robotu būvei, tālāk sekos robotu programmēšanas darbnīcas un mini sumo robota būve, savukārt darbnīcu cikls tiks noslēgts ar MicroMouse robotu būvi. Dalībnieku komanda uzbūvēto robotu paturēs savā īpašumā, lai to varētu uzlabot un piedalīties "Robotika" sacensībās.

Elektronikas entuziasti

Pirmā robotu būves darbnīca notiks 3.oktobrī RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē, Meža ielā 1/4.

Visiem dalībniekiem - komanda līdz 3 interesentiem - jau tagad ir iespēja pietiekties uz robotu būves darbnīcām, nosūtot pieteikuma vēstuli uz robotikas.klubs@gmail.com.

Vairāk informācijas:

Edgars Kārkliņš, RTU Robotikas klubs
E: Edgars.Karklins@gmail.com
T: +371 29295131

Viktorija Klimko, RTU Studentu parlaments
E: Viktorija.Klimko@rtusp.lv
T: +371 27896240